RSS2.0
دسته بندی غذاها
لينك به اين صفحهآمار سايت
آموزش غذا
 • بادام کاراملی (پرالین بادام و کارامل Almond Pralines یا بادام عسلی )
  بادام کاراملی (پرالین بادام و کارامل Almond Pralines یا بادام عسلی )

  کارامل (به انگلیسی: Caramel) رنگی است خوراکی، که بطور طبیعی در بسیاری از میوه ها، و ضمن پخت وپز در بسیاری از مواد غذایی به وجود می آید همچنین این رنگ از کاراملیزاسیون شکر نیز به دست می آید. این ماده ابتدا مایع بوده و کم کم سفت می شود. این رنگ آشنا و چشم نواز، در غلظت های مختلف، رنگ های زرد روشن تا قهوهای تیره را ایجاد می کند.بادام کاراملی نوعی شیرینی ایرانی و ره‌آورد استان فارس و کردستان است

 • شکلات توپی
  شکلات توپی

  تلفیق گردو و شکلات ، ترکیبی خوشمزه و بی نظیر می دهد که برای مهمانی پیشنهاد جذابی است.در ضمن با توجه به اینکه این شیرینی از سه ماده اصلی درست می شود آماده سازی آن زمانی نمی برد فقط باید وقت کافی برای قرار دادن در یخچال داشته باشید.

 • شکلات طرح دار
  شکلات طرح دار

  هوا که سرد می شود تمایل به خوردن شیرینی جات به خصوص شکلات بیشتر می شود. با اینکه این روزها انواع و اقسام شکلات و بیسکوییت با طرحهای مختلف به بازار آمده است ولی شکلات و بیسکوییتهای خانگی مزه دیگری دارد. این شکلاتهای طرح دار برای بچه ها هم بسیار مناسب است.

 • بستنی نیمرو
  بستنی نیمرو

  دیگر کم کم دارد هوا گرم می شود و بازار بستنی فروشی ها هم داغ.اگر مهمان سرزده ای برایتان آمده و می خواهید تنها با بستنی ساده از او پذیرایی نکنید، یک قوطی کمپوت هلو تهیه کنید تا با آن یک دسر سریع و جالب و خوشمزه آماده کنید اگر هم وقت کافی داشتید که چه بهتر کمپوت هلو هم خودتان درست کنید.

 • پاپ کورن های رنگی
  پاپ کورن های رنگی

  حالا که قرار شده مهمونی شب چهار شنبه سوری توی خانه شما برگزار بشه و .شما هم برای پذیرایی از مهمانانتان دست به کار شوید مثلا براشون پاپ کورن هایی با رنگ هایی مختلف درست کنین

© ماه جبین

Site by CodeNegar group