RSS2.0
دسته بندی غذاها
لينك به اين صفحهآمار سايت
آموزش غذا
 • آش گوجه فرنگی
  آش گوجه فرنگی

  درست است که ما انتظار داریم آش باید حتماً سبزی آش داشته باشد ولی آش خوشمزه بدون سبزی هم می شود پخت. سبزی آش گوجه فرنگی فقط نعناع داغ است، ولی گوجه فرنگی زیاد و پیاز داغ به آن طعم بینظیری می دهد. این آش به خاطر داشتن گوجه فرنگی و فلفل قرمز برای سرما خوردگی هم مناسب است.

 • آش ماست
  آش ماست

  این آش یکی از ساده ترین و مفید ترین آش ها در تمامی فصول است آش ماست یکی از محبوب ترین آش های سنتی شیراز است.؛ و نیز به دلیل اینکه از حبوبات حجیم در این آش استفاده نمیشود در دسته غذاهای نسبتا سبک به حساب می آید . زمان پخت این آش نیز نسبت به سایر آش ها بسیار کوتاه تر میباشد .

 • آش بادمجان
  آش بادمجان

  اگر به کلمات آشپز و آشپزخانه دقت کنید، می بینید که نقطه مشترک هر سه اینها یک کلمه دو حرفی آش است.به نظر می آید در روزگاران قدیم آش به خاطر مواد مختلف و مغذی داخل آن، سمبل یک غذای کامل بوده و از غذاهای اصلی خانواده های ایرانی آن ایام به شمار می رفته است.شاید در وهله اول شنیدن نام آش بادمجان برایتان عجیب باشد ولی این آش محلی میباشد که به خاطر عدس، و نخود و کشک به کار رفته در آن بسیار پر خاصیت می باشد.

 • سوپ قارچ
  سوپ قارچ

  قارچ از جمله سبزیجات خوش طعم پرخاصیت است که در فصول مختلف سال یافت می شود.اگر اهل سوپ هستید، حالا که هنوز ماه رمضان می باشد و سوپ و آش همچنان می چسبد و جایگاه خودش را دارد.

 • آش ترخینه
  آش ترخینه

  ترخینه اين غذا از خيس دادن بلغور گندم يا جو در دوغ ترش به مدت 10 روز تهيه مي‌شود. در روش ديگر بلغور را به مدت چند ساعت در دوغ مي پزند . پس از اين مدت قطعاتي از اين مخلوط خمير مانند را گلوله کرده و گاهي با افزودن اندکي گياه خشک پونه آنرا زير نور آفتاب خشک مي نمايند. تکه‌هاي خشک ترخينه را با افزودن حبوبات و سبزي خشک به‌عنوان آش آماده مي کنند . شايد ترخينه را بتوان به‌عنوان اولين غذاي نيمه آماده شناخت. بنابراین زود هم میپزد چون قبلا پخته شده . در سوپر مارکت ها که اجناس محلی دارند باید سراغش رو بگیرید

 • آش گوجه سبز
  آش گوجه سبز

  اگر طرفدار غذاهای ترش مزه هستید ، آش گوجه سبز را فراموش نکنید......

© ماه جبین

Site by CodeNegar group